GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Z KÜTÜPHANESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

YAVUZ SELİM İLK/ORTAOKULU BİNASINDA Z KÜTÜPHANESİ AÇILIŞI YAPILDI
Z KÜTÜPHANESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Yavuz Selim ilk/Ortaokulu bünyesinde Z Kütüphanesinin açılışı yapıldı.  Z Kütüphanesinin açılışı İlçemiz Kaymakamı Sayın Erdoğan KANYILMAZ, Belediye Başkanı Şahin YILANCI ve İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT tarafından yapıldı. Açılışa Kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri , vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. 

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ayrılan bitçe ile yapılan ihale sonucu Müdürlüğümüze Bağlı Yavuz Selim İlk/ Ortaokulu binasının giriş katında  Z Kütüphanesi yapıldı. Kütüphane 7 adet bilgisayar, 1 adet yazıcı , 1000 adet kitap, okuma masaları ,kitap rafları taban ve tavan döşemeleriyle  göz kamaştıracak şekilde  kullanıma sunuldu.

İlçe Mill Eğitim Müdürü Oltan BALYEMEZ ; kitapların, kütüphanenin öneminden bahsederek öğrencileri yetiştirirken 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu işaret ederek öğrencilerin bu şekilde yetiştirilmesinin öneminden bahsetti. Son olarak yüce kitabımız Kuran-ı Kerim´ de belirtildiği üzere İslamın ilk emrinin ´´OKU´´  olduğunu, tüm ilimleri okurken de Allah adına okunması gerektiğini vurguladı. Allah adına okunmayan ilimlerin insanlığa faydadan çok zarar getirebileceğini belirtti. 

İlçe Mill Eğitim Müdürü Oltan BALYEMEZ ; tüm öğrencilerimi kütüphaneye davet ederek bu kütüphane sadece bu okuldaki öğrencilere ait değil, faydalanmak isteyen tüm insanların kullanımıa sunulduğunu belirterek, açılışı yapılan Z Kütüphanesinin herkese hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasını bitirdi.

Açılıştan sonra davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Resimler İçin TIKLAYIN...

/www/z-kutuphane-yavuz-selim-i/galeri/59

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.