GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTE ONAYLI ROBOTİK KODLAMA UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI İMZALANDI

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTE  ONAYLI ROBOTİK KODLAMA UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMI İMZALANDI

Giresun ili Şebinkarahisar ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı öğretmenlere, NOVA Araştırma Geliştirme Uzaktan Eğitim Merkezi (NOVARGE) ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen robotik kodlama eğitimi; İstanbul Şebinkarahisarlılar Vakfı, Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği, Şebinkarahisar Kültür ve Dayanışma Derneği, Şebinkarahisarlılar İş Adamları Derneğinin mali desteğiyle birlikte verilmeye başlamıştır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde başlatılan eğitimi, İlçe Kaymakamı Taner TENGİR daime desteklemiş olup "Dört ay uzaktan eğitim, iki gün yüz yüze eğitim olacak şekilde öğrenme garantili bir eğitim olacak" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü, öğretmenlerimiz öğrenirken; okullarında robotik kodlama kulüpleri açılarak, öğretmen ve öğrencilerimize 21.yy ve geleceğin dünyasında önemli bir yeri olan kodlama becerisi, problemlerin tanımlanması, problem çözüm üretimi, yaratıcılık, sistematik düşünme, eleştirel bakabilme, işbirliğine gitme becerilerini kazandıracağını ifade etti.

Eğitimi verecek olan kuruluş, eğitim amacının; bu sertifika programı sayesinde farklı alanlarda görev yapan uygulayıcılara kodlama ve robotik eğitimi konusunda teorik ve pratik bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak olduuğunu ifade etti.

 

İlçe Kaymakamı Taner TENGİR, eğitim projesine desteklerini sürdüren derneklerimize teşekkür dileklerini ileterek eğitim öğretim yılı sonunda robot şenliği düzenleneceğini ifade etti.

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.