GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Telafide Ben de Varım Programı" Planlama ToplantısıBakanlığımız tarafından salgın sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla başlatılan "Telafide Ben de Varım" Programı bilgilendirme toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü başkanlığında ilkokul, ortaokul ve lise müdürlerinin katılımıyla 17 Haziran 2021 Perşembe günü gerçekleştirdi.

 

Toplantıda okul müdürlerimizle "Telafide Ben de Varım" Programı kapsamında okullarımızda düzenlenecek bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetlerinin içeriği, takvimi ile ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla tesislerin kullanımı, ekipman vb. konulardaki iş birliği imkanları konuları ele alındı.

 

Şube Müdürümü Sayın Semira Kurt toplantıda okul müdürlerine; salgın döneminde öğrencilerimizin, kısıtlamalar çerçevesinde bir eğitim öğretim dönemi geçirdiğini belirterek, kademeli normalleşmeyle birlikte yüz yüze eğitim ve faaliyet yapma imkânına tekrar kavuştuğumuzu belirtti. Telafi eğitimleri ile öğrencilerimizin etkin ve verimli bir yaz dönemi geçirmelerinin amaçlandığını dile getirdi. Bakanlığımızın hazırladığı uygulama esasları çerçevesinde; il, ilçe ve okul olarak çocuk ve gençlerimizin keyif alacakları, eğlenerek, yaparak-yaşayarak öğrenebilecekleri bir telafi programı hazırlamak için harekete geçtik, bu sürece emek ve katkı sunan herkese çalışmalarında başarılar diledi.

19-06-202119-06-202119-06-2021

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.