GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Robotik Kodlama Eğitimi

Robotik Kodlama Eğitimi

Şebinkarahisar´da Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi işbirliği ile öğretmenlere ´Robotik Kodlama´ eğitimi verilmeye başlandı.
Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Şebinkarahisar Kültür ve Sanat Derneği´nin destekleriyle gerçekleşen robotik kodlama eğitimi ilçemiz Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşiyor.

Yaklaşık 4 ay sürecek Robotik Kodlama Eğitimlerin ilk aşamasında yüz yüze eğitim alan öğretmenler, ikinci aşamada ise uzaktan eğitim yöntemiyle eğitimlerini sürdürecek.

İlçe Milli Eğitim , öğretmenlerin eğitimleri tamamlanmasıyla birlikte ilçedeki her okulda 20 öğrenci, ilçe genelinde ise yaklaşık 400 öğrenciye de robotik kodlama konusunda ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Robotik Kodlama Eğitimlerini veren Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Erdal Delebe:"Öğrencilerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak çağımızın gerektirdiği robotik kodlama eğitimi adı altında sunulan çalışmalarla öğrencilerimizin ihtiyaçlarını birleştirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimizin alacağı ´Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi Sertifikası sayesin-de öğrencilerine yönelik sadece robot yapma adına değil çeşitli teknolojik ürünleri de geliştirmeleri için bir fırsat olacak." dedi.

Robotik kodlama eğitimlerinin genç öğretmenlerle birlikte öğrencilere ve onların ailelerine de yansıyacağını belirten Delebe, şöyle dedi: "Burada robotik kodlama eğitimi dediğimiz şey insan gelişimine direk katkısı olan ve belki 20 yıl sonra ekonomimize direk katkısı olacak ürünleri nasıl üreteceğimizi ve programlamaya başlayacağımızı biz burada bir emekleme adımı olarak attık. Hem burada toplumun bilinçlenmesi hem de ülkemizin diğer illeri ve ilçelerine fırsat eşitliği sunmak adına bu eğitimlere başladık."

Robotik Kodlama Eğitiminin Giresun´da ilk kez başlatıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü  ise "Robotik Kodlama Eğitimine farklı branşlardan 20 öğretmenimiz faydalanabilecek. Öğretmenlerimin hem 2023 eğitim vizyonuna uyumunu sağlayabilmek, hem de edindikleri bilgileri eş zamanlı olarak öğrencilerimize aktarabilmesi açısından oldukça önemli. Bu eğitim sayesinde başarıyı daha hızlı yakalayacaklarına inanıyorum. Öğretmen ve öğrencilerimiz düşünme becerileri gelişecek, çözüm odaklı bakabilmeyi öğrenecekler." ifadelerini kullandı.

Eğitimlere maddi destek sağlayan Şebinkarahisarlı sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden Özkan, eğitim sonunda üretilecek projelerin sergileneceğini de sözlerine ekledi.

 

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.