GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İYEP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

İYEP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Bakanlığımız tarafından ilkokullarımızda geçmiş eğitim öğretim yılllarında Türkçe ve Matematik derslerinde yeterli kazanımlara ulaşamayan öğrencilerimiz için hazırlanan İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı) kapsamında, bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bilgilendirme toplantısınınA katılan İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Gökay TUNCER konuşmasında; İYEP (İlkokullarda Yetiştirme Programı)’nın, Bakanlığımız tarafından, ilkokullarımızın 3. ve 4. sınıflarına devam eden ve çeşitli nedenlerle eğitim öğretim yılı içerisinde okuma-yazma, okuduğunu anlanma becerileri ve doğal sayılar, doğal sayılarla dört işlem vb. öğrenme alanlarında yeterli kazanıma ulaşamamış öğrencilerimize destek olmak amacıyla hazırlandığını ve bu eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacağını dile getirdi.

Sayın Müdürümüz TUNCER, eğitim öğretimde sınıf içi uygulamalar kadar, ders dışı öğrenme faaliyetleri ve metodlarının da kullanılmasını, böylece öğrencilerimize daha iyi öğrenme ortamları sağlanmasının önemini vurgulayarak, bu tür uygulamaların desteklenmesini istedi ve İYEP kapsamındaki çalışmalar için de şimdiden başarılar diledi.

12-10-201811-10-201811-10-201811-10-201811-10-2018

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.