GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

lköğretim haftası kutlama töreninde programa ev sahipliği yapan  İstiklal İlkokulu Müdürü  Murat BİBER davetlilere hoş geldiniz diyerek açılış konuşmasını yaptı.

İlköğretim haftası münasebetiyle günün anlam önemini hakkında konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Oltan BALYEMEZ; Öğrencilerin zeka gelişiminin  0- 6 yaş arasında hızla geliştiğini  36 ay 60 ay arası mutlaka okul öncesi  eğitimi almaları gerektiğini, ilçemizde okur yazar oranının  %98 olduğunu, okul öncesi okullaşma oranının ise  % 60 olduğunu istenen seviyenin % 100 olması gerektiğini  belirtti. Okul öncesi okullaşma oranlarının düşük olmasını da okullarımız taşıma kapsamında olduğu için köydeki çocuklarımızın okula gelemediğini, köydeki öğrenci sayısının da 10´un altında kaldığı için sınıf oluşturulamadığını belirtti.

TEOG da ilçe başarısının yüksek olduğunu LYS ve LGS de başarıların yüksek olduğunu Milli Eğitim de  asıl hedefin Şebinkarahisar’ı "EĞİTİMDE YÜKSELEN ŞEHİR ŞEBİNKARAHİSAR" olarak bilinmesine gayret gösterdiklerini  örgün eğitimi tamamlamaış öğrenciler içinde üniversitelere hazırlık kursları verildiğini bu kursların da başarıyı artırdığının altını çizdi.

Eğitim de başarının veli öğretmen ve öğrenci işbirliği içinde yürüdüğünü olmazsa olmaz kuralların bunlar olduğunu yineledi.

İstiklal İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri oynadıkları Giresun karşılamasıyla izleyicileri mest etti.

Protokole ve tüm katılımcılara teşekkür ederek herkesin ilköğretim haftasını kutladı ve sözlerini sonlandırdı.

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.