GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Şebinkarahisar da Okuma yazma Seferberliği Başladı Şebinkarahisar Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğü konferans salonunda,İlçe Kaymakamı Erdoğan KANYILMAZ başkanlığında   "Okuma Yazma Seferberliği "konulu toplantı yapıldı.
İLÇEMİZDE OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Şebinkarahisar Halk Eğitimi Merkezi Konferans salonunda saat 10: 00 da yapılan toplantıya kurum amirleriyle birlikte köy ve mahalle muhtarları katıldı.

İlçe Kaymakamı Sayın Erdoğan KANYILMAZ toplantıda şu açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kampanyasına Şebinkarahisar da hız verilerek başlandığını köy ve mahalle muhtarlarına çevrelerinde bulunan okur yazar olmayan vatandaşlar için alan taramaları yapmaları gerektiğini mevcut vatandaşların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmesini , merkeze gelebilecek vatandaşlar için merkezde okuma yazma verilebileceğini köy ve mahallerinden gelemeyen vatandaşlar içinse köylerinde eğitim verileceğini belirtti.

İlçe Jandarma Komutanı Vedat Gül; köy muhtarlarının terör olaylarına karşı tedbirli olmalarını ve derhal ihbarda bulunmalarını, yayla evlerinde erzak bırakmamaları konusunda uyarıda bulundu.

İlçe Emniyet Müdürü Duran Köksal ; vatandaşların olsaı telefon dolandırıcılığına itibar etmemelri gerktiğini süpheli bir durumda 155 polis imdatı arayarak emniyete ihbarda bulunmalarını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Oltan BALYEMEZ Okuma Yazma Seferberliğine Şebinkarahisar Halk Eğitim Merkezinde ve mahallelerde başladığını , alan taramasının devam ettiğini 19 /02/2018 tarihi itibariyle 1. kademede okuma yazma eğitimi verildiğini , Halk Eğitimi Merkezinde , Avutmuş ve Kırkgöz mahallerinde 1. kademede Okuma Yazma Seferberliğine başlandığını ,toplamda 31 kursiyerin eğitim aldığını ve başvuruların gelmesi halinde okuma yazma seferberliğine devam edileceğini belirtti.

Sayın BALYEMEZ; " beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz" hadisini dile getirerek öğrenmenin her yaşta olabileceğinin önemini vurguladı.

Resimler için TIKLAYIN.

/www/okuma-yazma-seferberligi/galeri/58

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.