GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ OLTAN BALYEMEZ TARAFINDAN ÖĞRENCİ VELİLERİMİZE TEOG VE YGS KONULU KONFERANS VERİLDİ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ OLTAN BALYEMEZ TARAFINDAN ÖĞRENCİ VELİLERİMİZE TEOG VE YGS KONULU KONFERANS VERİLDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Oltan BALYEMEZ tarafından Yükseköğretime Geçiş Sınavı ( YGS ) ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş  ( TEOG ) Sınavlarına girecek öğrenci velilerine yönelik olarak öğrencilerin başarılarını artırma, moral ve motivasyonlarını yükseltme, sorunlar ve çözüm önerileri sunma konularında konferans verildi.

14-03-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

Kişilik gelişiminin temeli çocukluk döneminde atılmaktadır. Tohum düştüğü toprağa göre yeşerir. Çocuklarımızın başarılı olmalarını istiyorsak anne- baba olarak sakin kalıp çocuğumuzun neler yaptığını takip etmeliyiz.

Onları kıyaslamamalı, asla yermemeliyiz ve yapabilecekleri vazifeleri, sorumlulukları vererek öz güvenlerini geliştirmeliyiz. Asla çocuklarımızın yanlarında tartışmamalıyız. Unutmayalımki tartışmalar çocuklarımızın üzerine atılmış hidrojen bombasından daha etkilidir.

Bizler anne - baba olarak ona örnek olmalı ve rehber olmalıyız. Ergenlik dönemindeki değişimleri kendine fark ettirmeli, bizde farkında olmalıyız. Kuşak çatışması içinde olmamalıyız.

14-03-201614-03-2016

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklarımızı asla ayırt etmemeliyiz ve onlara değerli olduklarını hissetirmeli, sürekli iletişim halinde olmalı ve onlardan da bunu hissetmeliyiz. Hiçbir zaman problemleri kapı aralığında çözmeliyiz. Denetimi elden bırakmamalı ve onlardan mükemmel olmalarını beklememeliyiz.

Çocuklarımıza seni seviyorum, iyi ki varsın, ben seninle anneyim, ben seninle babayım diyerek değerli olduklarını hissettirmeliyiz.

Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.

                         

                                                                                                                                      Oltan BALYEMEZ

                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.