GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahurcuk Köyü İlkokulunda Zil Yeniden Çaldı

Ahurcuk Köyü İlkokulunda Zil Yeniden Çaldı

Ahurcuk İlkokulunda 2016 yılında eğitim devam ederken eğitime ara verilen ilk okulda , okul yeniden tadilat edilerek  18 öğrencisi 3 derslik bir müdür odası ile eğitime başladı.  2 sınıf öğretmeni ve bir temizlik personeli i ve ek bina olarak yan tarafta bulunan ana sınıfında tadilatı yapılmak suretiyle  eğitim ve öğretim kapsamına dahil olacak.

Şebinkarahisar Kaymakamlığı Şebinkarahisar Belediyesi , bazı işletmeler ve hayırsever vatandaşların , köy halkının ve birkaç esnafın sağladığı maddi destekler ile  okul harabe halinden kurtarılarak eğitim ve öğretime hazır hale getirildi.

Köyümüzde var olan okulun yıllar sonra faliyete geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum. 25 Kasım da okulumuzu eğitim ve öğretime açacağız demiştik ve bu gün okulumuzu yeniden eğitim ve öğretime   açıyoruz.   Kıymetli velilerimizle beraber.  Buradaki çocuklar bu köyün evlatları bu okulda okuyup vatana millete hayırlı evlatlar olacaklar. Okulda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diyerek  .

Hayırsever Nesko Maden İşletme A.Ş Müdürü Sedat Öğer'e ve hayırsever Hatice Lale'ye   plaket takdimi Kaymakam Taner Tengir tarafından yapılırken, Sayın Tengir'e ise plaket takdimi Belediye Başkanı Şahin Yılancı  ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından takdim edildi.

Açılış kurdelası protokol eşliğinde kesilerek eğitim ve öğretime hazır hale getirilen sınıflar gezildi.

 

 

25-11-201925-11-2019

 

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.