GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 2018

İLÇEMİZDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI´NIN 98.YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI 2018

İlçemizde yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.  23 Nisan Pazartesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Oltan BALYEMEZ tarafından Atatürk Anıt Önüne Çelenk sunumu yapıldı.Çelenk sunumuna Daire Amirleri , okul müdürleri öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

Öğrenciler tarafından Makam Ziyaretleri yapıldı. 

İstiklal İlkokulu- Avutmuş İlkokulu                      : Kaymakamlık Makamına

İmam Hatip Ortaokulu-YBO                               : Belediye Başkanlığı

Yavuz Selim İlkokulu-Ortaokulları                      : İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

İstiklal Ortaokulu                                               : Emniyet Müdürlüğü´  ne ziyaretler gerçekleştirildi. 

 

             Makam ziyaretlerinden sonra 23 Nisan Kutlamaları saat:10:30 da İlçemiz Kapalı Spor salonunda başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra İlçe Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkanı tarafından öğrencilerin ve Halkın bayramı kutlandı.

              Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Oltan BALYEMEZ;

          ´´Anadolu coğrafyasında yaşayan milletimizi ortadan silmek için var gücüyle toplanan  itilaf devletleri bir araya gelip sinsi planlar yapmıştır. Ancak bu aziz millet , hain plan içerisinde olanlara  hiç bir zaman fırsat vermemiş, emellerine ulaşmalarını engellemiştir.  Bunuda tek yürek olarak gerçekleştirmiştir. 23 Nisan 1920 bir milattır, İtilaf devletlerine karşı kazanılmış bir zaferdir,  Bağımsızlığın bir sembolüdür. Bugüne kadar bu millet nasıl tek yürek olup bütün zorlukları bertaraf ettiyse, bugünden sonra da aynı yolu izleyecektir...

           Dolayısıyla Mill Kültür ve vazgeçilmez değerlerimizi  yaşatmanın en temel yolu Eğitimdir.  Geleceğimizi inşa etme yolundaki en büyük güç ise yine Eğitimdir.Gençlerimize ve Çocuklarımıza şanlı tarihimizi , kültürümüzü ve değerlerimizi aktarmak biz eğitimcilerin en büyük görevlerindendir.

           Bu şuurda çocuklarımızı Milli ve Manevi değerlerine bağlı , çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip irfanlı, şuurlu nesiller olarak yetiştirmek için elimizden gelenleri yapıyoruz yapmayada devam edeceğiz´´ diyerek öğrencilerimizin ve çocuklarımızın  23Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutladı.

           Etkinliklarde Şiiirler okundu , halk oyunları gösterileri yapıldı, yarışmalar yapıldı. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilemize hedyeleri verildi.  23 Nisan Bayramı kutlamalarına ilgil-nin çok yoğun olduğu gözlendi. 

           23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Programın da görev alan veemek harcayan  İsitklal İlkokulu müdürü Şahin Özbay BİNİCİ´ye  Okulda görev yapan  öğretmenlerimize  diğer okul müdürlüklerimize, tüm  öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü.

RESİMLER İÇİN.....

/www/23-nisan-2018/galeri/65

Halil Rifat Pasa Cad. Sebinkarahisar - 04547114498

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.